logo serveru  
   
Salsa párty Innsbruck
Napsal Milano   
5salsa_congres_innsbruck.jpgV rakouském Innsbrucku probíhal ve dnech 18.-20.1.
Partička českých nadšenců lyžujících poblíž neodolala a zajela se podívat alespoň na hlavní párty tohoto festivalu, z níž vám přinášíme krátkou reportáž a pár fotek pro přiblížení atmosféry zahraničního kongresu.

Innsbruck je rakouské město vzdálené od Prahy cca 600 km. Město je dobře dostupné po dálnici a cesta sem trvá cca 5 hodin. V rámci 6-denního lyžování v Zillertal Aréně se zrodil nápad navštívit sobotní salsa párty konanou v rámci 5. Salsa Kongresu v Innsbrucku http://www.salsacongress.at/.

Přejezd z našeho údolí do 60 km vzdáleného Innsbrucku byl bezproblémový (30 km cesta údolím a 30 km po dálnici). Najít volné míst v garážích kongresového centra nebylo vůbec jednoduché a budoucím návštěvníkům festivalu bych doporučil přijet včas před začátkem akce.

Cena vstupenky 25,- EUR odpovídala velikosti sálu a velkému množství vystoupení. Mohu zde zmínit, že rakouské a německé tanečnice umí tančit oba dva styly salsy jak kubánský, tak liniový. Tento salsa festival se nesl výhradně ve stylu L.A.

p1040215.jpg p1040234.jpg p1040235.jpg

Od 23:00 hodin začal blok tanečních vystoupení. Detailní seznam aktérů naleznete na stránkách festivalu, a některá vystoupení si můžete prohlédnout přímo přes vyhledávač Google na Internetu, převážně na stránkách Youtube. Nejvíce mě zaujalo akrobatické vystoupení Alexe Da Silva s Alien Ramirez (Los Angeles) a také komické a akrobatické vystoupení quarteta Swinguys z Italie. Publikum nadchli Gensil a Heike tancem na hudbu z filmu Hříšný tanec a v neposlední řadě Arnaldo a Yanieri předvedli perfekně zvládnutý kubánský tanec. Všechny vystoupení byla vysílána videoprojekcí na plátno, tak aby i ti co byli v zadních řadách vše viděli. Po skončení tanečních vystoupení se na parketě objevili také aktéři a taneční učitelé, kteří se ihned začlenili do zaplněného parketu. Párty běžela až do ranních hodin a my všichni co jsme se zúčastnili nelitujeme. Na viděnou třeba napřesrok.


Milano
Redaktor Salsaportal.cz


PS: několik dalších fotek k vidění v galerii

 
Diskuze (0 příspěvků)

Počet komentářů: 0
< Předch.   Další >

FaceBook

Podpořte SalsaPortal a staňte se jeho fanouškem na facebooku