logo serveru  
   
Golden Salsa Festival - krátká reportáž
Napsal Pavel Říha   
knzomisa.jpgO víkendu 2-4.11. jsme měli všichni možnost zůčastnit se prvního ročníku nového salsa festivalu v Praze. Krátké shrnutí pro ty, kteří zaváhali a nezůčastnili se.
Jelikož se zdá, že nikdo pořádnou reportáž nenapíše, rozhodl jsem se věnovat alespoň pár slov na znamení díků a dalšího povzbuzení organizátorům.
UPDATE: Na stránkách festivalu byly zveřejněny fotky a videa.Osobně jsem rád, že máme v Praze další festival, kam zahraniční instruktoři přijedou za vámi a nemusíte se vy trmácet někam do ciziny ;)

Ačkoli byla akce propagovaná od začátku září, jednalo se o první ročník a bude asi chvíli trvat než se dostane do podvědomí veřejnosti. Proto byla účast nižší, než by asi organizátoři uvítali a než jaká bývá na ostatních festivalech (co jsem slyšel, protože já osobně na žádném větším nebyl).
Nicméně pro nás účastníky to bylo jednoznačné plus, neboť na jednotlivých workshopech, které probíhaly vždy čtyři paralelně, se lidé krásně rozprostřeli a na jedné lekci tak bylo cca 20 lidí a instruktoři se vám mohli věnovat osobně, což se vám jentak nepoštěstí.

Nabídka byla velmi pestrá včetně on1, on2, cubana, bachatta, rumba, afro, reggeton, zouk, akrobacie, teoretické hodiny a mnoho dalšího, proto mně docela překvapilo, že jsem nespatřil mnoho známých tváří, které potkávám běžně v klubech. Odhadem polovina účastníků byla ze zahraničí.

Co se týče organizace, nebylo organizátorům moc co vytknout, vše co slíbili se uskutečnilo, všude visely rozpisy workshopů, přesuny mezi jednotlivými sály byly dobře označené, takže se nedalo zabloudit, byť samotné sály byly od sebe poměrně daleko a chodby spletité.
Jediné co bylo špatně naplánované byly pěti minutové přestávky mezi workshopy, u kterých bylo už dopředu jasné, že budou příčinou problémů. Takže díky různému přetahování a následným přesunům, jsem většinou dorazil na další seminář pozdě a přišel o začátek :(

To, že párty začínající v 20:30 má zahájení večera v 23:00 u salsy snad ani nejde považovat za něco nečekaného. Sobotní zahajovala o půlnoci...
Osobně se mi nejvíce líbila páteční party v Retru, tančit salsu v honosných sálech typu Národního domu mi nějak nesedí a nedělní Tropison byl již ve znamení únavy a očekávání pracovního dne.

S nabídkou i provedením festivalu jsem byl velmi spokojen a za to organizátorům (jmenovitě alespoň Nikovi a Míše) dík.


Byl jsem jediný komu přišlo, že párty a bohužel i mnohé workshopy byly určeny pro hluchoněmé a neslyšící? Ještě teď mě bolí uši z toho jak hlasitě hudba hrála. A kdyz už jsme u toho, tak všechny DJ je potreba pořádně zkritizovat, nejen za hlasitost, ale taky za výběr skladeb, zvlášť na sobotní párty, kde se evidentně předháněli kdo zahraje rychlejší písničku, na což tančili zase pouze ti, kteří se předháněli kdo udělá více otoček za vteřinu (bez diskuze vyhrál Knzo) a normální lidi, kteří očekávají od tance něco víc, jen smutně postávali. Na výběr skladeb si ostatně stěžovali i někteří instruktoři. Tak snad přístě najmou nějaké lepší DJ.

Příjemným překvapením bylo, že se na párty téměř vůbec nekouřilo, příjemná změna oproti běžně zakouřeným salsa klubům.

Ve fotogalerii naleznete pár fotek z festivalu, zatím jen ze sobotní párty (velké díky Milanovi za rychlost) ale časem snad přibydou další - prosím každého kdo fotil a je ochoten se podělit, ať zašle fotky na adresu Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

 
Diskuze (0 příspěvků)

Počet komentářů: 0
< Předch.   Další >

FaceBook

Podpořte SalsaPortal a staňte se jeho fanouškem na facebooku