logo serveru  
   
Cubamemucho  Mnichov
Napsal Milano   
cubanemucho2008.jpgOd 7.-9.3. 2008 se konal největší kubánský salsa festival na světe v Německu v Mnichově. Účastnilo se ho spousta předních latino učitelů z celého světa. Fanoušků této hudby a tance se sjelo více než 1500. Nejvíce zastoupeny byly země Cuby, Mexika, USA, Španělska, Rakouska, Švýcarska a samozřejmě pořádajícího Německa. Z ČR a SR na festival dorazilo asi 25 tanečníků včetně 3 pražských instruktorů salsy.


Ubytování:
Náš hostel byl situován ve středu všeho dění stejně tak jako ubytování, stravování a hlavně místa výuky workshopů ostatních účastníků festivalu. Na přesun mezi jednotlivými workshopy bylo vždy 15 minut.

Stravování:

Plná penze byla plně adekvátní, snídaně zajisťoval náš hostel a obědy a večeře restaurace vzdálená asi 10 minut od hostelu.

Koncerty:

Každý večer se konala salsa párty, v pátek a v neděli obohacená o koncertní vystoupení. V pátek vystoupil Juan Formell & Los Van Van, v neděli David Calzado & La Charanga Habanera. Oba dva koncerty na nás zanechaly neopakovatelný zážitek, pro mě osobně hodně znamenalo vidět a slyšet naživo písničky které opakovaně hrají salsotéky v Praze.

Workshopy:
Výuka probíhala v tělocvičnách, tanečních školách a studiích. Sestavy se ukazovaly vždy na pódiu aby všichni dobře viděli. Nejen pro ty kteří se zůčastnili festivalu přikládám obrázky s organizačním plánem festivalu v Mnichově a rozvrhem workshopů na kterém jsou vidět jména zúčastněných učitelů.
cubanemucho2008lageplans.jpgcubanemucho2008lpaussen.jpg

Soutěž v ruedě:

Součástí festivalu byla také soutěž národních týmů v Casino rueda. V rámci sobotní párty jsme měli možnost vidět více než 10 vystoupení - představení zatím bez choreografie hodnocených porotci z řad učitelů tance. V neděli soutěž vyvrcholila choreografiemi, do finále se dostaly týmy Holandska, Itálie, USA a Švýcarska. Tentokrát hlasovali diváci barevnými papírky, které vkládali do krabice příslušného týmu. Soutěž drtivým rozdílem hlasů vyhráli Švýcaři podporování početnou skoupinou svých fanoušků.

Na závěr lze napsat, že festival se vydařil a rádi se opět zúčastníme dalších kongresů z řady Cubamemucho.

Fotogalerie: Cubamemucho 2008

Milano


 
Diskuze (0 příspěvků)

Počet komentářů: 0
< Předch.   Další >

FaceBook

Podpořte SalsaPortal a staňte se jeho fanouškem na facebooku