logo serveru  
   
Jaký byl AfroLatin Festival?
Napsal Milano   
afrolatin-web.jpgPraha hostila ve dnech 4. - 6. dubna 2008 Afrolatin Fest. Účastnili se ho profesionální tanečníci: Michel Kouakou, Rafa ´OLOFISON´, Papa Rumba, Mislady, Virginia, Jorge Concepción, Jamba, Leon a taneční skupina Tradición.


Nabídka výuky byla rozsáhlá od afra, salsy, bachaty, chachacha, rumby, samby, kubánského stepu a flamenga až po moderní tanec. Již od páteční welcome párty v klubu Tropison se duchem festivalu nesla zábava a neuvěřitelný počet neopakovatelných zážitků. Výuka workshopů probíhala v klubu Retro music hall na dřevěném parketu. Učitelé se během workshopů snažili vůči studentům odevzdat své maximum, což vedlo k pokračující pohodové atmosféře.

Překlad výuky ve španělštině, kamerový záznam a moderování na párty, to vše stihl po dobu festivalu Jamba. Překlad výuky nepatří mezi běžné bonusy latino festivalů a o to více tato skutečnost přidala ke spokojenosti studentů.

V klubu Retro se uskutečnila hlavní sobotní párty festivalu. Večer moderovali z pódia Jorge s Papa Rumbou. Po koncertu FS LATINO ORCHESTRA následoval blok tanečních vystoupení skupiny Tradición a sólová vystoupení lektorů festivalu. Během hudebních bloků DJ Osamy, v přestávkách mezi vystoupeními, se roztančil celý klub nejen na parketu ale na všech dostupných volných místech. Po konci vystoupení a společném rozloučení všech účinkujících se taneční lektoři přesunuli na parket, zde mohu potvrdit, že se v tu chvíli naplnila slova reklamního sloganu, který zval veřejnost na festival: "CIT, SMÍCH, VÁŠEŇ a ĎÁBELSKÝ TEMPERAMENT" - to vše na sobotní párty vypuklo naplno.

Po nedělních workshopech následovala rozlučková párty v klubu Tropison. Viděli jsme vystoupení kubánského stepu a animaci moderního tance. Opět byla šance naposledy vidět a tančit s lektory festivalu.

Na závěr bych rád poděkoval Leonovi a Jambovi za veškeré úsilí které vynaložili při přípravě této akce, opravdu se moc povedla a myslím, že nejen já, ale všichni zúčastnění litovali, že festival v pondělních ranních hodinách nepokračoval dál..

Milano
PS: FotogalerieŘekli o festivalu:

Přestože to nebyl festival v tak velkém měřítku jako pořádají např. Sejkorovi, byl opravdu skvělý. Výběr tanců, které se na workshopech vyučovaly, byl pestrý a organizace byla super. Velké díky Jambovi a Leonovi Smile
Zuzik
Byla to jedna z nejlepších akcí co jsem kdy zažil
Milano
Festiválek se nám líbil, aspoň já jsem si ho fakt užila Smile hlavně workshopy na flamenco, step a workshop na kubánský folklor. Všechny ty workshopy byly pro hodně pokročilé tanečníky, takže když už jsme se neodvažovali zapojit, tak aspoň vždycky bylo na co koukat.
Sharka
Festival byl výborný! Hudba, atmosféra, inspirativní instruktoři, zajímavá vystoupení ... co více si přát.
Matouš 

 
Diskuze (0 příspěvků)

Počet komentářů: 0
< Předch.   Další >

FaceBook

Podpořte SalsaPortal a staňte se jeho fanouškem na facebooku