logo serveru  
   
Jak se tančí salsa v Písku
Napsal Veronika   
pisek4130295.jpgPo týdnu opět přinášíme další reportáž o salse mimo Prahu. Po Benešovu a Brnu se nyní dostal na řadu Písek, neboť právě tam se v pátek konala pravidelná měsíční párty. A příští týden se můžete těšit na info z Českých Budějovic, kde se v sobotu uskuteční salsa seminář + párty.Salsa v Písku má již několika letou tradici, v říjnu bude slavit šest let. K tomuto výročí pořádá škola exoticDANCEntre každý rok Salsa ples, který v loni přilákal 150lidí a spoustu tanečníků z Prahy, Plzně a dalších měst. Jedna párty jednou za rok by ale byla příliš málo a tak se každý měsíc scházejí nejen místní salseros, ale také studenti a tanečníci z přilehlých měst, kde probíhají další kurzy pod vedením Veroniky Husinecké / České Budějovice, Strakonice, Volyně, Praha-není až tak přilehlá :-) / na Latino párty, často tématicky zaměřenou / v bílém, kloboukovou, apod. /.


pisek4130273.jpg


V pátek 13.4. se zrovna jedna taková párty konala. Tentokrát byl dress code: dámy květinové doplňky, pánové - černá/bílá. Tanečníci a tanečnice se scházeli v průběhu prvních dvou hodin, ale o to víc se salsovalo v pokročilejší dobu. Vedle klasické salsy a bachaty nesměla chybět téměř už skoro tradiční rueda de casino, při které se nejen že všichni náramně baví, ale při které se hlavně seznámí i ti, kteří se třeba ještě neznají.

pisek4130254-001.jpgNejen pravidelné párty, ale hlavně kurzy našly zázemí v pomenším Music Baru Desperado. Kurzy zde probíhají s Veronikou každý týden v pondělí ve všech úrovních. Ale jak už všichni vědí, že nejlépe se člověk naučí tancovat pravidelnou praxí a na hodinách je prostor spíš pro rychlé opakování, nové kroky a otočky, zavedly se v Desperadu ještě pravidelné středeční tančírny. Salseros z Písku se tedy mohou oddávat několikrát týdně atmosféře poněkud vzdáleného karibiku.


pisek4130295.jpg


Kontakty, info:www.exoticdancentre.cz 
Diskuze (0 příspěvků)

Počet komentářů: 0
< Předch.   Další >

FaceBook

Podpořte SalsaPortal a staňte se jeho fanouškem na facebooku