logo serveru  
   
Jak se tančí salsa v Brně
Napsal Pavel Říha   
Po výletě do Benešova minulý týden, jsem si konečně splnil dávný sen a byl se podívat na salsu v Brně. Páteční babylon párty nás tak nadchla, že zde musím sepsat pár pochvalných vět, ať mužou i ostatní brňákům závidět Wink

Dále bych chtěl tímto vyzvat kohokoli, kdo by chtěl sepsat pár vět o salse v jiném městě, ať se obrátí na Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny - prospěje to hlavně vašemu městu.

Taneční situaci v Brně mapuje detailně náš partnerský portál SalsaBrno, proto zajemce o konkretní informace odkazuji tam.Zde bych chtěl pouze vychválit páteční Babylon párty a hlavně místní prostor zvaný Stadion. Jak název napovídá, jedná se o opravdu velký sál, s tanečním parketem několikrát větším než v pražské Palance. Do výšky je prostor také ohromný, takže nebude snadné to tam zadýchat, krom toho klimatizace byla tak výkonná, že postávajícím nedejbože sedícím byla docela zima - ale to nebyla jediná finta kterou se organizátoři snažili udržet lidi na parketu Wink Mottem akce bylo co největší střídání partnerů (to prej v Brně neuměj, tak aspoň v něčem jsme lepší) a byla na to vyhlášena soutěž o hodnotné ceny (půlka naší expedice se soutěže radši neúčastnila, aby měli Brňáci šanci, ale druhá půlka tak solidární nebyla, takže první místo ve hře nebylo, jen to nevěděliWink Nutno uznat že nasazení Moniky a Martina byla skutečně impozantní a hodné následování .. odmítne-li vás někdo po dobrém, dotáhněte ho na parket násilím )

Velmi se mi zalíbilo i předem definované rozložení rytmů na playlistu a pauzy mezi písničkama. Hudba hrála krásně potichu, vstupné bylo symbolické a cenám na nápojovém lístku může tady v Praze konkurovat tak leda TESCO nebo LIDL.


Přes všechny zmíněné výhody lidí nebylo příliš mnoho, dost na to, aby člověk ani nestihl všechny obtančit, ale zdaleka ne tolik kolik by kapacita sálu snesla. Nicméně to byla vítaná změna mít na parketu kolem sebe prostor. Za mne si tedy výlet do Brna zaslouží jedničku s hvězdičkou.

babylon1.jpgbabylon4.jpg

Tuto a většinu ostatních akcí v Brně pro nás pořádají manželé Luděk a Pavla Lužní. www.tanecnistudio.eu
kteří nás na úvod seznámili se základy tance West Coast Swing, jenž se budeme moci naučit 2.-3.6.2012 s lektory z USA

více info: West coast swing weekend with Trevor & Chelsea - všem doporučuji 
Diskuze (0 příspěvků)

Počet komentářů: 0
< Předch.   Další >

FaceBook

Podpořte SalsaPortal a staňte se jeho fanouškem na facebooku