logo serveru  
   
Jak se tančí salsa v Českých Budějovicích
Napsal Pavel Říha   
cb1.jpgV dnešním pokračování za poznáváním české vlasti se vypravíme ještě více na jih, až do Českých Budějovic. Ačkoli o tamních akcích zde za salsaportalu moc často informace nejsou (zkusíme napravit), salsa tam má několikaletou tradici.


Zhruba jednou za měsíc se koná o víkendu salsa párty, kterou organizuje Zulay a Jesus, místní latinoameričané, kteří dodávají místním akcím exotickou atmosféru.
Párty se dříve konaly v Solnici, ale pak se téměř rok hledalo nové vhodné místo, zkoušeli různé kluby a bary, z nichž žádný nebyl pro salsu to pravé. Nyní snad dalším stabilním útočištěm bude klub Slavie, který je v centru, s dobrou dopravní dostupností, nekuřácký, s příjemným osvětlením a obsluhou.

Salsa komunitu je třeba nějak vybudovat a lidi naučit tancovat.. Kurzy salsy kromě Zulay pořadá také Veronika Husinecká a manželé Schönovi. Dále do ČB občas zavítá nějaký další lektor (zpravidla z Prahy) a uspořádá víkendový seminář. Máte se tak možnost naučit Zouk, Kizombu, Rueda de Casino atd.

Tuto sobotu zavítal do Budějic Leandro a pořádal workshopy salsy pro začátečníky a mírně pokročilé. Na večerní párty došlo i na ruedu a všichni se dobře bavili až do rána. Největší úspěch sklidilo ovšem vystoupení pole dance, tanec u tyče.

cb2.jpgcb1.jpgcb3.jpg

Loni v létě došlo dokonce k velké akci přímo na budějovickém náměstí, o které jsme zde informovali.
Rumba Latina Budweis Open Air 2011 - CB nam. 30.7.2011
bohužel počasí akci uplně nepřálo, což je známé riziko venkovních akcí.

Doufám, že o dalších akcích v ČB se budete moci dočíst i tady. Každopádně pokud vás daná problematika zajímá, určitě se přihlašte do skupiny na facebooku.Za informace děkuji Soně Reidlové a její fb skupině.
good work, Soňa :)

 
Diskuze (0 příspěvků)

Počet komentářů: 0
< Předch.   Další >

FaceBook

Podpořte SalsaPortal a staňte se jeho fanouškem na facebooku