logo serveru  
   
Jak se tančí salsa v Benešově
Napsal Jana Vicariová   
benesov-roly.jpgNejen v Praze žije salsa, tančí se v mnoha městech, ale málokde pravidelně. Díky tomu se dá říct, ze se v Benešově tančí asi víc než leckde jinde a proto je škoda, že o tom zatím nikde nebyla zmínka. To nyní napravíme a po domluvě s místními organizátory již další akce budou prezentovány zde na salsaportálu.
V následujícím článku si můžete přečíst shrnutí jedné nadšené místní tanečnice. Osobně můžu potvrdit, že sobotní párty byla skvělá.

Je nedělní večer, za okny ztichlého města Benešov blikají obrazovky, výletníci se již vrátili z výletů, chataři z chat a chalupáři z chalup. Přes liduprázdné náměstí klapou podpatky několika dvojic směřujících k hotelu Belvue. A na co se chystají ? Zůstaneme stát pod okny a slyšíme : raz dva tři - pět šest sedm, a také jakási španělská slova : mambo, salsa, aqua, rumba, dos a další. Do rytmu slov klapou kroky. A pak je slyšet hudbu : temperamentní rytmus kubánské salsy občas proložené i bachatou .

Ve vinárně hotelu Belevue se schází mladí i postarší nadšenci pod vedením Mirka Pokorného nebo Pepíka Mareše , aby si zatančili salsu a naučili se nové figury. Začíná se rozcvičkou, tančí se v párech a také pro radost a rozptýlení i tzv, rueda de casino, což je způsob tance, kdy páry tančí v kruhu, jeden hlásí názvy figur, které budou následovat a také dává povel, kdy si páry mění partnery. Není to vždycky jednoduché, tančit s někým, na koho nejsi zvyklý, ale tím spíš se něco naučíš, protože se musíš více spoléhat na sebe. Zkrátka nepřijdou ani ti, kteří zatím stálého tanečního partnera nemají - ti přicházejí sami , ale vždycky si mají s kým zatančit.


Ale aby toho nebylo málo, tančí nás stále víc a častěji, zvlášť jsou zde lekce pro začátečníky i pro pokročilé, občas společně vyrazíme na salsu do Prahy. Už nám nestačí si stále jen pouštět hudbu z počítače a tančit na osvědčené melodie. A protože Mirek Pokorný je opravdový nadšenec, tak přechází od slov k činům a již po několikáté pozval do našeho malého města živé muzikanty . A tak již v hotelu Bellevue hostovala česká kapela orientující se na naše oblíbené rytmy Los Rumberos, dvakrát opět na Karlově skupina kolem Kubánce Rolyho . Protože však zájem je stále větší a nebylo vždy možné vinou omezených prostor tohoto hotelu uspokojit všechny , přesunulo se poslední - třetí , sobotní ( 31.3.2012 ) Rolyho vystoupení do prostředí Sportbaru Fortuna. Bar praskal ve švech a přestože venku se pokoušela o návrat paní zima , takže se čerti ženili, uvnitř bylo účastníkům díky temperamentní hudbě Kubánců stále tepleji a brzy si všichni připadali jako v  Caribiku. Obzvlášť, když tanec předvedli i dva z muzikantů, kteří roztáčeli štíhlou tmavou tanečnici oděnou do šatů z rudých třásní. Ti z  účastníků, kteří sem přišli zatím jen ze zvědavosti, měli možnost si vyzkoušet taneční kroky pod vedením Mirka, nebo i Rolyho. Večer se velmi vydařil, snad až na malou výtku nás nekuřáků vůči kuřákům, kteří nám zde kazili vzduch .


Zdá se, že díky dvěma nesoupeřícím, spíše spolupracujícím nadšencům stává naše malé město centrem salsy a možná i dalších podobných tanců, protože v plánu jsou i lekce vedené rozeným kubánským lektorem.

Díky, díky vám !!!!!!!!!

Fotogalerie

Text a foto : Jana Vicariová


 
Diskuze (0 příspěvků)

Počet komentářů: 0
< Předch.   Další >

FaceBook

Podpořte SalsaPortal a staňte se jeho fanouškem na facebooku