logo serveru  
   
Reportáž z festivalu Horúcé Tatry
Napsal Matouš   
tatry2010_final_web.jpgPřed pár týdny (půlka října 2010) jsme s partičkou lidí z Prahy vyraziili na festival pořádaný Norikou v srdci Nízkých Tater poeticky nazvaný Horúce Tatry. Název byl dozajista ironický, protože nás přivítaly teploty pod bodem mrazu :). Na tento festival jsem jel z části kvůli touze vypadnout na pár dní z Prahy a okusit turistiku po hřebenech Nízkých Tater. Druhým tahákem pak byl Alberto Valdes a třetím pak touha poznat slovenskou taneční scénu. A ani jedno nezklamalo! Slunce hřálo a čtvrteční celodenní vejlet se vydařil, Alberto měl 4-5 výborných kurzů, ze kterých jsem si snad i něco odnesl, hlavně velkou dávku inspirace. A slovenská taneční scéna je fantastická! Spousta výborných, hezkých :-) a většinou k tanci svolných tanečnic. Co víc si přát?Velkým plusem bylo místo konání akce. Jsem odkojenej na akcích typu Macháč či Škrdlovice a Hotel Grand byl pro mne až nezvyklým luxusem. Jednalo se o 4 hvězdičkový hotel, který byl z letního spánku probuzen speciálně pro tuto akci. Za 30 Eur na osobu a den bylo v ceně i welness centrum (sauna, bazén) a bohaté snídaňové bufety. Štěstí že po dobu trvání akce byl platný speciální nápojový cenník, takže ceny pitiva na párty byly na úrovni pražských. Snad jen pivo bylo nekřesťansky drahé :).

Festival byl hodně zaměřen na kubánskou salsu, ale na své si přišly i tanečníci Portorikánské salsy (Linea on 1), kizomby (na slovensku velmi populární), regetonu atd. Kromě již zmíněného Alberta zazářila i Doris Martinez, která mu byla výbornou partnerkou, ale učila i sama. Pak zaujal chlapík co přijel učit regeton a vyklubal se z něj jen tak mimochodem famózní tanečník LA salsy. Festival byl určen pro tanečníky všech úrovní, celá polovina kurzů byla určena úplným začátečníkům nebo mírně pokročilým. Je to příjemnej rozdíl oproti klasickým festivalům, kde se začátečníkům věnuje spíše méně než více pozornosti.

Na sobotní párty vystoupila živá kapela Lazaro & Los del Cayman. Nehrály vůbec špatně. Většinou klasické odrhovačky v rytmu salsy a chachy/sonu. Ale příjemně překvapili i trochou bachaty. Jejich salsa skladby ale byly často zbytečně dlouhé a buď byly rychlé od začátku do konce, nebo začínaly v normálním rytmu a končily ve zběsilém. Navíc některé natahovali do úmorna. Toto je neduh i kapel v ČR ... pak se diví, že lidi málo tancujou.

Celkově mám z festivalu velmi dobrý pocit. Organizace byla výborná, nic nevázlo, na nic se nečekalo, kurzy odsejpaly, muzika hrála dlouho do rána, hotel byl luxusní, sauna vyhřátá na 95°, co víc si přát.

Po 14 dnech povalování videí na kartě jsem se dokopal k jejich zpracování. Jednu z ukázek jsem procpal na internet. Je to moje oblíbená, Alberto Valdes a Doris Martinez předvádí jednoduché otočky s notnou dávkou elegance a kubánské šťávy. V klidu, v pohodě a hlavně s úsměvem. Dobrý příklad toho, že není třeba tancovat šílené kombinace. Tančí na skladbu Los Van Van - Un Tumbao Pa Los Dos (Album Arrasando). 
Diskuze (2 příspěvků)
Reportáž z festivalu Horúcé Tatry
Nov 10 2010 16:19:17
Supérr.
#1641
Re:Pivo
Nov 11 2010 11:37:03
Na Slovensku je to skoro vsade tak, ze sa viac pije palenka nez pivo, takze palenka je cenovo vyhodnejsia nez pivo.
#1642

Počet komentářů: 2
< Předch.   Další >

FaceBook

Podpořte SalsaPortal a staňte se jeho fanouškem na facebooku