logo serveru  
   
Recenze na koncert Caribe v K4
Napsal Matouš   
Caribe, foto Jan Krasňan 17. února se v K4 sešla partička pánů v bílých oblecích. Nejednalo se o čísníky ... ty v tomhle studenstkém klubu stejně nevedou, ale o členy kapely Caribe. V našich luzích a hájích hrajou jako jedni z mála salsu.


Caribe, foto Jan Krasňan A nutno podotknout, že ji hrajou mimořádně dobře. Jejich středeční koncert bych označil za nejlepši, na kterém jsem dosud byl. Muzika šlapala, nástroje do sebe výborně rytmicky zapadaly, sóla byla dostatečně chytlavá. Prostě výborný zážitek a kvalitní alternativa k reprodukované muzice, která se jinak hraje v pražských salsa klubech. Škoda že bylo relativně málo místa na tancování, protože dav se po pár skladbách solidně rozhoupal a na parketu nebylo k hnutí. Ale což, muziku si člověk stejně lépe užije když jen tak kouká, pohupuje se a vydupává si svůj oblíbený nástroj. Mladé publikum vytvořilo výbornou atmosféru, lepši než si pamatuju na koncertu v Rinconu. Inu když člověk salsu neumí a není tak obtížen kombinatorickým problémem zakomponování tisíce a jedné otoček, tak je víc free.


Ivanita s Marcelem, foto Jan Krasňan Zajímavým zpestřením byly animace na živou muziku vedené Ivanitou a Marcelem Jurcem. Publikum bylo nadšené a rychle zaplnilo malý parket. Cvičení základních kroků na živou kapelu získává mnohem větší grády. Kapela si vesele jamuje a lidi spokojeně šlapou. Co víc si přát.

Zkušení tanečníci koncert víceméně zazdili, což je podle mne škoda. Když už tu v Praze máme kvalitní salsa kapelu tak určitě neuškodí si ji jednou za čas jít poslechnout. Naživo je to něco úplně jiného než z repráků.

Více o Caribe najdete na jejich stránkách www.caribe.cz/. Caribe bude hrát v K4 opět 7.dubna, tak neváhejte. Snad bude vstupné stejně symbolické jako minule.

Nakonec přikládám jedno video, které jsem natočil při koncertu v La Rosa Negra.


 
Diskuze (0 příspěvků)

Počet komentářů: 0
< Předch.   Další >

FaceBook

Podpořte SalsaPortal a staňte se jeho fanouškem na facebooku