logo serveru  
   
Jaký byl první West Coast Swing víkend v Čechách
Napsal Pavel Říha   
wcs2.jpgTak a je to za náma ;)

Pojdme se podívat jaká byla tato historicky první akce..


Poprvé v historii jsme měli možnost strávit v Čechách víkend v rytmu amerického tance West Coast Swing (WCS) vedeného profesionálními lektory přímo z USA.

Tento tanec se postupně začíná šířit i do evropy, zatím se mu daří hlavně ve Francii a Anglii, ale pomalu proniká i dál, jako třeba k nám. Své příznivce si u nás evidentně našel, o tom není pochyb.

Tuto skvělou a bezchybně zorganizovanou akci nám zařídili naši nejlepší čeští organizátoři manželé Lužní z Brna.
Proto pro nás pražáky bylo nutné zvednout své pozadí a přemístit jej pár kilometrů na východ, rozhodně to ale za tu námahu stálo..


Předpokládám, že samotný tanec není třeba přiliš představovat, všichni jej mají nakoukaný z videí na youtube, kde se lavinově šíří .. ikdyž pravda mnozí o tom možná ani nevědí, neboť si myslí že koukají na salsu, kterou to vizuálně hodně připomíná (a tančí se na linii jako salsa linea), ale hudba (a rytmus) je jiná..
Dále se oproti salse trochu liší držení těla a kontakt mezi partnery.
Dalším rozdílem je to, že vás od začátku budou nutit tančit na hudbu - nejen držet rytmus, ale i vystihovat hudbu (o tom tanec má přece být a většina na to zapomíná)


Že nevíte přesně, co je to west coast swing?

Zjednodušeně je to nakažlivě hravý tanec, nesmírně populární zejména v USA.
Tato verze swingu je čím dál oblíbenější zejména pro široké spektum hudby, na kterou se tančí, od klasické bluesové hudby přes rock, pop až třeba po rnb.
Tento tanec je fascinující v tom, že pojetí vedení a následování v páru je chápáno jako rozverný dialog a možnosti realizace kreativity partnerky řádově převyšují obvyklé zvyklosti v ostatních tancích.
Pokud tedy milujete rytmus a jeho jemné nuance a pokud je pro vás tanec opravdu komunikací v páru, pak je west coast swing tancem přesně pro vás... ;-)

 

Manželé Lužní jsou jistotou v mnoha směrech.

Například v bezchybné organizaci.

Dále v tom, že zvou lidi, které již osobně znají a mají je ověřené nejen profesně ale i lidsky

A v neposlední řadě, že nudou rozhodně neumřete, na jejich akce můžete chodit klidně místo komediálního představení Wink

 

 

Bylo nám ctí přivítat příjezd profesionálů nejvyšší možné, tzn. All-star/Champion úrovně, vynikajících tanečníků a lektorů, manželů

*** TREVOR & CHELSEA SPIKA (Denver, Colorado,USA) ***

trevorchelsea.jpg

 

Měli jsme jedinečnou možnost učit se od mistrů v oboru, pravidelných účastníků největších soutěží a akcí. Trevorův čistý technický styl v kombinaci s úžasnou kreativitou a muzikalitou Chelsea vás jednoduše uchvátí.

Výuka probíhala na Stadionu a od začátku se do nás pustili naplno, žádné vykecávání díry do hlavy, hned se šlo na věc a vysvětlovalo se až co nebylo jasné. Jelikož valná většina účastníků byla zkušenými tanečníky v salse nebo zouku, tak jsme postupovali mílovými kroky. Za dva dny jsme se naučili dostatek variací a podnětů k dalšímu rozvoji, že bych se nestyděl vyrazit někam na WCS party.
Sobotní párty byla ve znamení pouze WCS, což byl také velmi dobrý tah, člověka to donutilo vše procvičit a jak se říká "to roztancovat".

wcs1.jpgwcs3.jpg

Vstřebávání nových otoček nám nečinilo problém (dyť to byly také samé jednoduché věci ;)  až to naše lektory kapku rozhodilo, nějak nechápali že co jindy učí 45min jsme zvládali za 10 :)

Stejně jako lektoři chválili nás, chválíme i my je. Měli všech pět základních požadavků dobrého lektora:

  • uměli tančit
  • uměli to naučit
  • uměli aspoň anglicky, když už ne česky
  • uměli to podat zábavně a byla s nima legrace
  • na párty s námi všemi osobně tančili
(je smutné jak málo lektorů splňuje těchto pět základních požadavků!)


Součástí sobotní párty bylo samozřejmě i vystoupení, na které se můžete podívat i vy
Nelze samozřejmě slovy popsat tento užasný zážitek. Prostě všichni kdo zaváhali a zapomněli se zúčastnit, tak udělali velkou chybu.Po skončení víkendové akce se Trevor a Chelsea vydali ještě do Prahy, aby si před odletem trošku prohlédli i naše hlavní město. Jelikož je o víkendu "na oplátku" nadchnul zouk, tak nás požádali, abychom je vzali na pražskou zouk party a tak jsme je zatáhli do Music City a mohli s nimi strávit další příjemný večer. Samozřejmě jsme je požádali i o malou ukázku pro pražáky, takže nakonec to nebylo jen Brno ale i Praha mohla spatřit West Coast Swing

S težkým srdcem jsme oba lektory doprovodili dnes na letiště a odeslali vstříc dalším dobrodružstvím.
Akce se každopádně vydařila (ještě jednou poděkování Luďkovi a Pavle Lužným že to vymysleli a zařídili) a jsem rád že spokojení nejsme jen my, ale také lektoři, jejichž spokojenost  nám udělá ve světě dobré jméno a bude jistě snažší pozvat příště i další.

Pro představu, z deníčku Chalsea (status na facebooku):
4 am in Czech republic....last night. :( Out of all the places we've been over the past 4 years, this has been one of our best experiences ever, on so many levels! Soooo many amazing people! Everything went perfectly and we couldn't be happier! Big thanks to those who brought us in, those who supported us, and the incredible group Of people we got to meet this weekend! All I can say is wow! Can't wait to do it again! :)

Odkazy:
www.westcoastswing.cz/
facebook
reportáž od Moniky


 
Diskuze (0 příspěvků)

Počet komentářů: 0
< Předch.   Další >

FaceBook

Podpořte SalsaPortal a staňte se jeho fanouškem na facebooku