logo serveru  
   
Něco k pobavení. Pavel Růžička a jeho nízká kvalita
Napsal LosCazadoresDelRitmo   
Nedávno jsem se docela pobavil, když jsem našel hodnocení Zoukových lektorů
Pavla Růžičky alias Brandona. Osobně tančím docela dlouho a zoukem se snažím
objevit jeho kouzlo i pro netanečníky(ce), aby si ho mohli také užít.
Má 6-7 letá zkušenost s výukou zouku je taková, že ti, kteří začínají současně
salsou i zoukem, většinou zůstanou u zouku.
Nechci dlouho nudit. Proto přídávám své 2 a půl roku staré video. Doufám, že alespoň
trochu inspiruje začínající tanečníky a tanečnice.Taky bych se chtěl zastat i ostatních lektorů "nízké kvality" ze zmiňovaného webu
Pavla Růžičky:

http://www.kurzy-zouk-praha.cz/lektori/

Zájemcům o jakékoli kurzy doporučuju, nenechte ze sebe dělat hlupáky :))

Ladislav Mohyla
www.salsa-kurzy.cz
 
Diskuze (17 příspěvků)
Re:Něco k pobavení. Pavel Růžička a jeho nízká kvalita
May 16 2013 11:22:06
Je mi líto, ale tvá sedmiletá zkušenost na tvém tanci není vidět. Dokud budeš dělat tak zásadní chyby, nemůžu tě do jiné skupiny přesunout, byť bych byl sám velice rád, aby kvalita lektorů zouku v ČR stoupla. Držím palce a doporučuji vzít si pár soukromých hodin.
#2310
Re:Něco k pobavení. Pavel Růžička a jeho nízká kvalita
May 16 2013 12:21:44
Bravo, máme tady odborníka. Vidím, že budeš bavit dál a to se mi líbí. Možná když při tanci slezeš z koně a nebude mi to připomínat "gangnam style", tak si u tebe nějaké hodiny vezmu.

Víš, ne každá kopie vypadá jak orginál.
Myslím, že mé informace od lektorů jako jsou tito odborníci:

Leonardo Neves (Brazil) & Layssa Liebscher (Brazil)
Adilio Porto (Netherland)
Mafie Zouker (Brazil)
Pasty Pieternelle (Netherland)
Daniel Estévez López & Leticia Estévez López (Spain)
Larissa Thayane & Kadu Pires (Australia)
Rodrigo Delano (Brazil)
Renato Veronezi (Brazil) & Babi Pacheco (Brazil)

...mi docela stačí nebo se snad řadíš na jejich úroveň?

Ještě, že tě tady máme, ....

Jsi k pobavení, jen tak dál
#2311
Re:Něco k pobavení. Pavel Růžička a jeho nízká kvalita
May 16 2013 18:35:21
Zajímalo by mě, co tímhle vlastně autor chtěl říct:

Z videa to vypadalo jako nějaký středně pokročilý pár (bohužel už je smazané?). Ladislava jsem na párty snad nikdy pořádně neviděl a to chodím velmi často. Možná se tedy za udávaných 2,5 roku podstatně zlepšil, nicméně potom mi uniká smysl odkazovaného videa?

Také bych rád věděl, co znamenají ty informace od odborníků z komentářů, na klasické workshopy chodíme všichni. Možná si bral mnoho soukromých hodin, protože na workshopech jsem ho za ta léta potkal málokdy (netvrdím že nikdy, ale ne pravidelně nebo hodně dávno). Osobně ale pochybuji, i když soudím z 2,5 roku starého videa.

Zarazila mě i ta poznámka o kopii a originálu - dle videí na streamu vychází styl Ladislava od Lea a Layssy. Našli by se tam i jiní lektoři, ale toto je vidět nejvíce. Opět ta poznámka nemá logiku a nepochopil jsem, na co míří. Všichni tančíme nějaký styl, figury od někoho, ale o to snad přece tolik nejde, ne? Proč se navážet do toho, že sám tančím takto?

Lektoři tu jsou různé úrovně a kvality a každé hodnocení bude vždy subjektivní už jen ze své podstaty. Pokud se člověku zouk zalíbí, najde si toho svého lektora se kterým bude spokojen. Pokud ho tedy dřív neodradí hádající se komunita a "přátelé".
#2312
Re:Něco k pobavení. Pavel Růžička a jeho nízká kvalita
May 16 2013 22:41:59
Dovolim si reagovat na výše zmíněnou diskuzi. Díky tomu jsem si na webu "Největší portál o zouku v Praze", přečetla článek o úrovni lektorů.

Osobně vůbec nerozumím tomu, proč takový článek vzniknul, neb neodráží objektivní situaci na "tanečním trhu" a je pouze subjektivním názorem jedince, který do článku vnáší jen otazníky a bohužel nepřispívá k dobrému jménu zainteresovaného autora článku.
Souhlasím s názorm Petra Fidlera, kde velmi hezky píše v posledním odstavci, dovolím si citovat:"Lektoři jsou různé úrovně a kvality a každé hodnocení bude vždy subjektivní už jen ze své podstaty. Pokud se člověku zouk zalíbí, najde si toho svého lektora se kterým bude spokojen. Pokud ho tedy dřív neodradí hádající se komunita a "přátelé".

Proto bych ráda doporučila Pavlu Růžičkovi, ať ponechá hodnocení na nás - návštevnících kurzů a nepouští se do věcí, kterým evidentně nerozumí... myslím, že to nemá zapotřebí.. nebo snad má v kurzech tak málo lidí??.. jedině to by vysvětlilo ten negativní postoj k ostatním lektorům... je to snad strach z konkurence??

Ráda bych ještě poznamenala, že do seznamu klíčových kompetencí lektora rozhodně nepatří fakt, zda lektor navštěvuje párty, to mi opravdu přijde směšné... Hodnocení by se mělo zakládat na posouzení kompetencí v oblasti odborné, osobnostní a sociální.
Díky této diskuzi jsme také viděla pár videí zouku na webu "Největší portál o zouku v Praze" a opravdu nerozumím tomu, jaká kritéria byla zvolena pro zařazení do "3 podivuhodných kategorií"??
Byl autor hodnocení- Pavel Růžička přítomem na všech hodinách lektorů, o kterých tak "nezaujatě" píše??.. pochybuji o tom... takhle se opravdu hodnotící články nevytváří.. trocha školení z postupů objektivní a nezávislé žurnalistiky by neškodilo.

Přeji všem zdravý rozum a hlavně slunce v duši.
#2313
Re:Něco k pobavení. Pavel Růžička a jeho nízká kvalita
May 17 2013 00:40:47
Pokud po shlédnutí videí nerozumíš rozdělení do kategorií, pak jsi pravděpodobně ještě nenasbírala tolik zkušeností v tomto tanci. Jak sám Petr Fidler, s nímž souhlasíš, napsal, Láďa Mohyla je na úrovni středně pokročilého účastníka kurzů, je mi líto.

Na otázku ohledně kritérií odpovím jednoznačně - pokud je v prvku xyz korektně krok levou vpřed a lektor ho dělá pravou šikmo, pak je zařazen do poslední kategorie.
Až ve chvíli, kdy zvládá korektně techniku, může přijít řeč o subjektivním hodnocení, vkusu atp...

Článek odráží situaci na "tanečním trhu" zcela.

Jo a pozn., já nemám své kurzy, ale ti, kteří za to podle informací na stránkách stojí, mají plno (a tady nemluvím o boom akcích přes slevomat za pár korun...)
#2314
Něco k pobavení. Pavel Růžička a jeho nízká kvalita
May 17 2013 09:19:57
Ja vidím jako absolutně klíčové, aby lektoři chodili na párty. Přirozeně to plyne ze zájmu o tanec a hudbu. Neuznávám lidi, co to dělaj pro prachy a kdyby ted fičel waltz, tak jsou do čtvrt roku jeho "lektory"...
Mohyla byl kontroverzní před cca 8 lety na salse-to jsem to viděl, a od partnerek slyšel, podobně jako nyní Brandon v zouku.
#2320
Něco k pobavení. Pavel Růžička a jeho nízká kvalita
May 17 2013 09:31:31
*podobně jako TO nyní VIDÍ Brandon v zouku.
#2322
Re:Něco k pobavení. Pavel Růžička a jeho nízká kvalita
May 17 2013 13:25:29
Zdravím Petře,

doufám, že můžu tykat. Viděl jsem Vaše video s Jaruškou.
Moooc hezké, doporučuju všem. Doufám, že nevadí odkaz
na konci přízpěvku.

Kdybych si měl vybrat, u koho si vezmu soukromku,
tak si vyberu tebe. Nelíbí se mi křečovité tancování
v podání Růžičky.

Ahoj Mariane Grocký, nejlepší lektore salsy v Praze, to prohlašuješ po Praze o sobě sám? Můžete si z Růžičkou
podat ruce.

Péťo, pozdravuj Ivu Langerovou, tančili jsme spolu
ve stejném tanečním klubu STK Praha.

Zmíněný odkaz hezkého zouku

http://www.youtube.com/watch?v=LNou0QZDelQ

Láďa Mohyla
#2323
Re:Něco k pobavení. Pavel Růžička a jeho nízká kvalita
May 17 2013 21:36:57
Křečovité, pochopitelně))
Já bych tady raději nasdílel tvé video (na úrovni středně pokročilého kurzisty, jak Petr správně poznamenal). Tvé komentáře budou mít o to větší váhu, aspoň nemusim dál nic psát...
http://www.stream.cz/uservideo/576664-loscazadoresdelritmo-zouk
#2324
Re:Něco k pobavení. Pavel Růžička a jeho nízká kvalita
May 18 2013 17:03:37
Petře Růžičko,

prosím, pročti si pozorně, co píši a pak teprve reaguj, protože jsi můj komentář zřejmě nepochopil...
Možná bys pak nás, milovníky tance, uštědřil Tvých "nezaujatých" komentářů a citových výlevů.

[b]Byl jsi na hodinách všech lektorů, které jsi si dovolil ohodnotit??... popiš mi ten prvek xyz a přidej odkaz, kde to je...ráda to posoudím a podotykám nezaujatě, protože nepracuji a ani nejsem ve vztahu s lektory první ani druhé a dokonce ani třetí třídy :-.[/b

]Promiň, ale nebudu se tady rozepisovat o svých tanečních zkušenostech, to sem nepatří. Na rozdíl od Tebe, jsem nenapsala zavádějící článek, který vyvolává jen úsměv na tváři a je bohužel odrazem, který reflektuje jen marnivé lidské chování a snahu o jakési zviditelnění se.

Máš to vážně zapotřebí?? .. pakliže budou hodnotit lektory lidé jako jsi ty, pak to mohou dělat i lidé z "ulice" a výsledek bude aspoň objektivní.

Celá tato kauza má jen jedno pozitivum, po marketingové stránce může býti dobrým odrazovým můstkem právě pro lektory, které tak napadáš a donutí nás přemýšlet, než se někam přihlásíme pod vlivem zavádějících informací, které o těchto lektorech uvádíš na svém ZOUK portalu .

Lektoři třetí třídy, nebo jak by napsal Pavel Růžička, vy kteří máte dle jeho subjektivního názoru nízkou kvalitu, těšte se na nove zájemce .Přeji hezký den. Sarah
#2325
Re:Něco k pobavení. Pavel Růžička a jeho nízká kvalita
Jun 08 2013 08:04:38
Pro nezasvěcené přikládám video své lektorské práce.

Děkuji Matyáši a Ivetce za trpělivost, je radost mít tak talentované žáky jako jsou oni dva. Oba se Zoukem začínali u mě a předtím nikdy netančili latinu, standard ani klasiku.

Se správnými informacemi, které by měl samozřejmě lektor mít, a mírou trpělivosti to jde samo a můžete se Zouk naučit také, ačkoliv možná uslyšíte, že Zouk je náročný... není tomu tak .
Zouk si zamilujete, protože pocity, které při něm prožíváte, jsou nádherné a neopakovatelné v žádném jiném tanci.
Možností jak začít je mnoho... Love Zouk, Soul Zouk, Vero Zouk, Lambazouk, Lambada Zouk, M Zouk, Neo Zouk, ...

Video Matyáše a Ivetky z roku 2012: http://www.stream.cz/uservideo/818716-zouk-matyas-a-ivetka

Rád bych upozornil, že "Pavel Růžička" nikdy na mých hodinách nebyl.
Teď pro změnu mě na svých stránkách z nízké úrovně lektora, dal do kategorie "nedoporučuji".
Obrázek si, prosím, udělejte sami a nenechte s sebou manipulovat.

Pro ty z Vás, kteří máte zájem dozvědět se více o mé taneční historii, přikládám link, kde najdete veškeré informace: http://www.salsa-kurzy.cz/clanky/lektori/lada/

Na stejných stránkách můžete také nalézt informace o vzniku a vývoji zouku: http://www.salsa-kurzy.cz/clanky/clanky/lambada-a-zouk---tanec-a-hudba/

a také o stylech zouku: http://zouk-kurzy.blogspot.cz/p/zouku-stejne-jako-ostatni-tance-ani.html

Láďa
#2339
Re:Něco k pobavení. Pavel Růžička a jeho nízká kvalita
Jun 09 2013 12:52:19
no nemuzu se zbavit dojmu ze v tom videu nejdou na hudbu a to dost casto. Navic je to choreografie, ktera o urovni tanecniku nemusi skoro nic vypovidat... jestli je to 3. h zacatecniku, tak super dobry, jestli sou to pokrocili, tak rytmicky fail...
#2340
Re:Něco k pobavení. Pavel Růžička a jeho nízká kvalita
Jun 09 2013 16:12:53
Vážení,

Tak opět musím reagovat, protože příspěvek od "mambomaria" mě přesvědčil o tom, že tady jde jen o jednu věc a ta je bohužel daná jen lidskému tvoru - je to čistá závist nad prací, zkušenosti a zejména schopnosti jiných lektorů.

To video "Matyáše a Ivetky" je opravdu kouzelné a pokud si myslíš, že tuto choreografii je schopen zládnout začatečník zouku během 3 hodin, tak prosím změň své povolání...

Tanečníci, kteří se zoukem začínají, si alespoň udělají obrázek o Tvé profesionální neschopnosti, mentální insuficienci a mravním profilu zejména. Nedokážeš unést, že je někdo lepší??? Je mi Tebe a Pavla Růžičky opravdu upřímně lito, jste jen k smíchu a přiděláváte si více nepřátel než příznivců.

Než začneš něco psát, tak si to příště srovnej v hlavě a až nebudeš mít černo před očima díky závisti, tak pak Tě třeba něco smysluplného napadne, co bude odrážet objektivní realitu... S tím máte docela s Pavlem Růžičkou velký problém... Akceptujte konečně fakt, že konkurence, kterou pomlouváte je lepší-. Jste jen veřejnou ostudou salsa komunity.

Přeji krásný den mezi kapkami deště-.

Sarah

P.S.: Jen pro Tvé info: "fail" je sloveso a znamená selhat, ztroskotat, neuspět... etc.
Správně má být "failure", aby ta Tvá věta dávala smysl.
#2341
Re:Něco k pobavení. Pavel Růžička a jeho nízká kvalita
Jun 09 2013 18:42:13
Ach jo ... už je to tu zas ...
#2342
Re:Něco k pobavení. Pavel Růžička a jeho nízká kvalita
Jun 09 2013 20:24:02
máš pravdu. už hodiny se svíjím v křečích své nicotnosti a závisti a lituji jak se mohl můj nízký intelekt (mám jenom Matfyz) vůbec snažit zhodnotit taneční a především lektorskou kvalitu zmíněného videa, které objetivně není do rytmu.

mé názory jsou po všech směrech mylné: Na rozdíl od tebe - Oxford Dictionary of English i já si známe FAIL i jako podstatné jméno. krom toho je to typický (urban) slang, viz "epic fail" a pod...

Jelikož jsem instruktor salsy a mamba, tak je mi úplně jedno, co si myslí tanečníci začínající se zoukem, stejně jako jak (ne)kvalitní jsou zoukoví lektoři ...
#2343
Re:Něco k pobavení. Pavel Růžička a jeho nízká kvalita
Jun 10 2013 13:24:34
VŠ není záruka inteligence, což je v Tvém případě názorný příklad. Jak sám píšeš, cituji: "Jelikož jsem instruktor salsy a mamba, tak je mi úplně jedno, co si myslí tanečníci se zoukem, stejně jak (ne)kvalitní jsou zoukoví lektoři". Pak mi opravdu nedává smysl proč to hodnotíš, když tomu evidentně nerozumíš a tanečníci, kteří tančí zouk Tě nezajímají? To nedává smysl a jen potvrzuje Tvoji názorovou rozpolcenost a ubohý morální kredit. Tvůj nízký jazykový kod do toho raději už vůbec nepočítám-. Zamotal jsi se do toho opravdu pěkně...

Zajímavý byl také příspěvek od MMMoni, který ovšem zřejmě pod tlakem těch "lektorů nejvyšší kvality" stáhla -. Velmi trefně zde popsala lektora Pavla Růžičku a s jejím názorem nezbývá než souhlasit, jako DJ ano, ale jako lektor v žádném případě-.

V prvním odstavci svého téměř stránkového příspěvku se podrobila překvapivě sebekritice, kde zdůraznila, že učí teprve 2 roky a nemá tolik profesních zkušeností ( .... to ji ale nebránilo v tom, že se pustila do hodnocení techniky druhých a zbytečně tak dává okolí do hlavy jen otazníky, proč a za jakým účelem tak činí??..) Dále uvedla, že se stále má co učit a doufá, že z ní bude skvělá lektorka.
Pokud se skloubí talent s pílí a nadšenim, tak pevně věřím, že z ní dobrá lektorka jednou určitě bude a držím palce-.

Přeji krásný den a hlavně zdravy rozum-..

Sarah
#2345
Re:Něco k pobavení. Pavel Růžička a jeho nízká kvalita
Jun 10 2013 14:43:15
Když cituješ, cituj doslova, vypadlo ti tam "začínající"...

SARAH: Tanečníci, kteří se zoukem začínají, si alespoň udělají obrázek o Tvé profesionální neschopnosti, mentální insuficienci a mravním profilu zejména. Nedokážeš unést, že je někdo lepší??? Je mi Tebe a Pavla Růžičky opravdu upřímně lito, jste jen k smíchu a přiděláváte si více nepřátel než příznivců.

Já: Jelikož jsem instruktor salsy a mamba, tak je mi úplně jedno, co si myslí tanečníci začínající se zoukem, stejně jako jak (ne)kvalitní jsou zoukoví lektoři ...

Napsal sem to proto, že na rozdíl od některých zůčastněných na zouku peníze nevydělávám a nijak mě neovlivňuje, jestli je Láďa nejlepší, či nejhorší instruktor/tanečník.

Takže to by bylo k pochopení textu...

Dále k tvému logickému rozporu:

Výrok A: "Pak mi opravdu nedává smysl proč to hodnotíš, když tomu evidentně nerozumíš a tanečníci, kteří tančí zouk Tě nezajímají?"

To, že mě nezajímají začátečníci zouku a kvalita lektorů logicky nijak neimplikuje, že tomu "evidentně nerozumím"...

Pokud něco na tom, co jsem napsal nechápeš a nedává ti to smysl, rád ti to osobně vysvětlím
#2346

Počet komentářů: 17
< Předch.   Další >

FaceBook

Podpořte SalsaPortal a staňte se jeho fanouškem na facebooku