logo serveru  
   
Horkokrevný festival IBERICA 2008
Napsal Pavel Říha   
iberica07.jpg Horkokrevný festival IBERICA 2008 Pátý ročník temperamentního festivalu iberské kultury Iberica přinese koncerty tanečních a hudebních hvězd ze Španělska, Slovenska i České republiky. Festival se koná od 20. do 23. srpna v Brně, Boskovicích, a Bratislavě a své půlkulaté výročí oslaví vůbec prvním koncertem světoznámé Maríe Serrano v ČR.


Hlavní hvězdou festivalu IBERICA 2008 je proslulá tanečnice María Serrano, která do České republiky zavítá vůbec poprvé za celou svou uměleckou kariéru. Přiveze s sebou unikátní projekt FlamenTango, který spojuje dva zdánlivě odlišné taneční styly - flamenco a tango. Spolu s Marií Serrano vystoupí dvanáctičlenná skupina složená z tanečníků, kytaristů, perkusionistů a dalších hudebníků.

Návštěvníci se mohou těšit i na komorní vystoupení klavíristky Marie Vidovič a flamenkové tanečnice Virginie Delgado. K dalším lákadlům patří i vystoupení kytaristy Flaca de Nerja a temperamentní romské kapely Terne Čhave, která představí své nové album More Love!

Nedílnou součástí festivalu jsou i letos hudební a taneční workshopy a doprovodný program. Letošní tvůrčí dílny flamenka, salsy, tanga, perkusí a kytary již tradičně vedou zkušení lektoři z České republiky i ze zahraničí. Doprovodný program zahrnuje promítání španělských filmů, výstavu fotografií a degustaci španělských vín.

Pokud hledáte nezapomenutelný kulturní zážitek na závěr horkého léta, je pro vás festival IBERICA 2008 to pravé!

Více informací o festivalu, podrobný rozpis koncertů a přihlášky do tvůrčích dílen najdete na www.iberica.cz. Vstupenky je možné také rezervovat on-line přes síť Ticketportal.


  Článek zatím nikdo nekomentoval.
Počet komentářů: 0
< Předch.   Další >

FaceBook

Podpořte SalsaPortal a staňte se jeho fanouškem na facebooku