logo serveru  
   
MOZART MEETS CUBA
Napsal Pavel Říha   
mozart2.jpgJiří Sedlák nám zaslal upozornění na zajímavou akci. Jedná se o zvláštní počin, který budou pravděpodobně jedni obdivovat a druzí nenávidět ;)
MOZART MEETS CUBA
Klazz Brothers & Cuba Percussion (Německo/Kuba)
20. března 2007, 19:30, Palác Akropolis

Nevěříte, že se dá zahrát Don Giovanni, Kouzelná flétna, Turecký pochod nebo Malá noční hudba jako salsa nebo cha cha? Že se dá propojit Mozart s horkými kubánskými rytmy?

Projekt Mozart Meets Cuba je založen na jednoduchém principu: proč nezahrát notoricky známé skladby W. A. Mozarta v afro-kubánských aranžích - jako salsu, cha chu či merengue, jako hudbu k tanci a zábavě?

Ingrediencemi Mozart Meets Cuba jsou na jedné straně vynikající klasičtí hudebníci z Německa sdružení v triu Klazz Brothers - členové Drážďanské filharmonie s chutí experimentovat a bavit sebe i publikum (Tobias Forster, Kilian Forster, Tim Hahn) - a na straně druhé dva rodilí perkusionisté z Kuby (Alexis Herrera Estevez, Elio Rodriguez Luis).

V rámci koncertu Mozart Meets Cuba tak v afro-kubánských rytmech a úpravách zazní skladby W. A. Mozarta z Kouzelné flétny, Dona Giovanniho, klavírních koncertů (č. 21, 23) a sonát (c-Moll, C-Dur, A-Dur), včetně Tureckého pochodu či Malé noční hudby.

Klazz Brothers & Cuba Percussion se společně pohybují mezi světem klasiky a kubánské hudby od roku 1999. Jsou známí svými hudebními experimenty, na značce Sony Classic vydali kromě projektu Mozart Meets Cuba alba Classic Meets Cuba či Jazz Meets Cuba. V roce 2005 byli nominováni na cenu Grammy v kategorii "best classical crossover album". Jsou držiteli německých hudebních cen - "Klassic Echo" 2003 a 2006 a "Jazz Award" 2003 a 2005. Program vznikl u příležitosti Mozartovského roku 2006.

Ukázky hudby:
http://www.sonyclassical.de/klazzbrothers/mozart_meets_cuba.html
+odkaz Tracklisting und Hörprobe
http://www.sonyclassical.de/klazzbrothers/classic_meets_cuba_live.html
+odkaz Tracklisting und Hörprobe

www.mozartmeetscuba.com

Vstupenky: předprodej v síti Ticketpro, nebo v Paláci Akropolis.

  Článek zatím nikdo nekomentoval.
Počet komentářů: 0
< Předch.   Další >

FaceBook

Podpořte SalsaPortal a staňte se jeho fanouškem na facebooku