logo serveru  
   
LosCazadoresDelR.
Napsal LosCazadoresDelRitmo   

 

opika.gif

Nikdo nemůže popřít, že tanec je tady od pradávna. Je na něm něco, něco magického, co nás k němu přitahuje.


Tanec je odhmotněním těla, nalezením duše a probuzením ducha. Kromě estetického cítění, existuje řada důvodů, proč začít tančit. Je jisté, že každý přistupuje k tanci s jiným cílem.

Touha naučit se něco nového, relaxace po starostech a práci, forma zábavy, potřeba zformování postavy nebo zlepšení kondice, vyjádření hudby, nalezení nových přátel nebo dokonce své životní lásky.
Beze sporu je jasné, že tanec vytváří osobnost. U párového tance, čím je salsa, cha-cha-cha, ... , to platí dvojnásob.

Ten kdo se chce dobře naučit salsu, cha-cha-cha, nebo jiné párové tance musí mít velice dobré porozumění základu, jako kdy má měnit váhu, nebo kdy má zesilovat nebo povolovat napětí v rukou, práce nohou a kdy vést do toček, to všechno je základem párového tance.
Je několik různých aspektů, které by tanečníci měli vzít v potaz proto, aby dosáhli vyšší úroveň tancování a stali se dobrými tanečníky.

Je viděl mnoho párů, kde partneři pózují, někdy ani dokonce nepohybují nohama, když se jejich partner pohybuje z bodu A do bodu B. Nebo, když se pohybují ze strany na stranu nebo když točí partnerku vpravo nebo vlevo, muž je jenom drží a udržuje stejnou pózu. Tancování je o pohybu, nikoliv o pózách.

 


Důraz neklademe jen na jednu techniku, snažíme se propojit různé taneční metody, které vás dovedou k taneční koordinaci těla. Tanečních postupů je mnoho.
Jakmile jednou plně porozumíte časování a vaše základní kroky budou sladěny s hudbou, pak se můžete osvobodit od mechanického sledování základních kroků a můžete experimentovat s improvizací vaší práce nohou, když tancujete se svým partnerem.

 

Naučíte se vytvářet náhlé změny a uvolnění energie. Naučíte se sdílet taneční parket s partnerkou.
Ukážeme vám, jak jednoduše krásná může salsa, cha-cha-cha, bachata, merengue být, když tanečníci a hudba splynou v jedno.

Cítit muziku, to znamená vyjadřovat skrze vaše tělo. To je pravděpodobně věc, kterou je třeba nejvíce obdivovat na každém tanečníku, který dokáže tento aspekt ukázat na venek.

Jste srdečně vítáni a těšíme se na spolupráci. 

 


 
< Předch.   Další >

FaceBook

Podpořte SalsaPortal a staňte se jeho fanouškem na facebooku